Haber

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği Kırşehir’de gerçekleştirildi

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engellilere yönelik farkındalığın gelişmesine vesile olmasını diledi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Buhara Valisi Engelsiz Yaşam, Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde düzenlenen programa katıldı.

Programda engelli vatandaşlarla görüşmeye gelen Vali Buhara, engellilerin görüş ve taleplerini alırken, engellilerin hazırlayıp sunduğu gösterileri de izledi.

Devletin sağladığı imkanlarla her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını vurgulayan Buhara, “Yapılan güzelleştirmelerle engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılımları artmış, bu düzenlemeler diğer ülkelere de örnek olmuştur. Bizler, toplum olarak bu özel kardeşleri anlamak ve onlara sevgiyle yaklaşmak zorundayız.Hepimizin birer engelli adayı olduğumuzu unutmamalıyız.” Kafamızdaki engelleri yıktığımızda en değerli engelleri aşmış oluyoruz. Engelli kardeşlerimizin fırsat verildiğinde hayatın birçok alanında değerli başarılara imza attıklarını görüyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engellilere yönelik farkındalığın gelişmesine vesile olmasını diliyorum.” sözlerini kullandı.

Programa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Kömürcüoğlu ile kurum yöneticileri de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu