Haber

AK Parti, Sivas belediye başkan adaylarını açıkladı

AK Parti Dış Bağlantılardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarları döneminde ülkede yapılan hizmetleri anlattı.

Sırakaya, AK Parti’nin dünyanın vicdanı olan bir duruşun ve siyasi hareketin adı olduğunu belirtti. “AK Parti, ezelden ebede yürüyüşün adıdır. AK Parti, mazlumun yanında, zalimin karşısında elif gibi dimdik durandır.”söz konusu.

Sırakaya, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın yerel ve genel seçimleri her zaman kendine göre takip ettiğini belirtti. “Yerel seçimleri vatandaşlarımıza dokunabilecek, onları denetleyebilecek ilk göz olarak gördük. Vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde tespit edip hızla çözüm üretebilecek bir hizmet aracı olarak gördük.”dedi.

‘Vatan sevdalısıyız’

Vatandaşa hizmetkar olma anlayışıyla çalıştıklarını vurgulayan Sırakaya, şöyle konuştu:

“Biz vatanımıza, vatanımıza, bayrağımıza, ezan aşığıyız. Cumhur İttifakı’nı diğer ittifaklardan ayıran en büyük özellik Türkiye sevgisidir. Milletini şikayet etmekten çekinmeyenlerin çabalarını gördük. Yanlış yerde selamlaşmayı kendilerinden daha değerli sanan Batılı ülkeler ve geçmişi yenilgilerle dolu bir anlayış, bu millet bir kez daha Anadolu irfanıyla ‘Recep Tayyip Erdoğan’ dedi. Bu muhalefet zihniyeti bugün geldi ve istiyor. Yerel seçimlerde oy veriyor. Milletim neden yalan söyleyen, ‘Kazanıyoruz, öndeyiz’ diyenlere oy versin? Kendisine verilen 5 yıllık görev süresi içinde şehrine sahip çıkabilecekken. “Neden benim milletim oy versin ki? ulus başka pozisyonlar arayan insanlara mı oy veriyor? Kendi şehri zor durumdayken tatil yapmayı kendine yakışanlara, balık tutkunlarına, yapraklardan alkış bekleyenlere bu millet oy vermez.”

Sırakaya, AK Partili belediyelerin şehircilik anlayışının şöhret değil, şehrin peşinde koşmak olduğunu belirterek, partililerden seçimlerde daha az uyumalarını ve daha çok çalışmalarını istedi.

Sivas’ta Hilmi Bilgin, Akıncılar’da Hasan Şen, Altınyayla’da Sinan Akbulut, Divriği’de Özcan Çetin, Doğanşar’da Hasan Hüseyin Karataş, Gemerek’te Remzi Kılıçdağ, Gölova’da Tevfik Ayan, Gürün’de Turgay Aslantaş, Hafik’te Habip Görler, İmranlı’da Ali Ürek , Kangal’da Mehmet Öztürk, Koyulhisar’da Aşkın Fırat, Suşehri’de Fazlı Yüksel, Yıldızeli’de Mehmet Sabit Karakaş ve Zara’da Kenan Oğuzhan aday oldu.

Programa AK Parti Sivas Milletvekilleri Hakan Aksu, Rukiye Toy, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Alım ve partililer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu