Haber

Ankara’da İsrail saldırılarını protesto eden STK’lar ABD Büyükelçiliği önüne bebek maketleri bıraktı

Başkentteki bazı sivil toplum kuruluşları (STK), İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını ABD Büyükelçiliği önüne kefenli bebek maketi bırakarak protesto etti.

Ankara Filistin Dayanışma Platformu öncülüğünde bir araya gelen bazı STK temsilcileri, ABD önünde düzenlenen protestoda “Katilini biliyoruz” yazılı pankartlar ve ABD Başkanı Joe Biden ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun fotoğraflarını taşıdı. Ankara Büyükelçiliği.

Grup adına açıklama yapan Mazlum-Der Ankara Şube Başkanı Osman Yurt, Ankara’daki STK’lar olarak Gazze’de binlerce çocuk ve bebeğin ölümüne sessiz kalmamak için toplandıklarını belirtti.

Yurt, “Dünyanın gözü önünde insanlar, binalar yok ediliyor. Dünyanın en acımasız silahlarıyla binalar yıkılıyor. Hastaneler bombalanıyor, çocuklar yaralansa bile hayatta kalamıyor. Bizler dünyanın önündeyiz. Bu çocukların ölümlerini denetleyen ve izleyen ABD büyükelçiliği, çocukların iyiliği için sessiz kalmayacağız.” dedi.

Açıklamaların ardından bazı STK temsilcileri, ABD büyükelçiliği önüne beyaz kefene sarılı ve kırmızıya boyalı bebek maketi bıraktı.

Modelin bırakılmasının ardından eylemciler İsrail aleyhine sloganlar atarak dağıldı.

cumra-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu