Haber

Başkan Eroğlu: 1 TL kâr etmeden 1.500 konut üreteceğiz

Başkan Eroğlu: “1 TL kâr etmeden 1.500 konut üreteceğiz”

TOKAT – Depreme dayanıklı konutların yapımı için çalışmalara başlayan Tokat Belediyesi, yeni yerleşim birimleri kurmak için TOKİ Başkanlığı ile görüşmelere başladı. 1 TL kar elde edilmeden üretilecek konutlar dar gelirli vatandaşların hizmetine sunulacak.

Depreme dayanıklı evler üretmek için hazırlıklara başlayan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İhlas Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu. TOKİ Başkanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda kentin yeni yerleşim yerlerine yapılması planlanan sosyal konutlar için harekete geçildi. Belediye kapsamındaki yerlere yapılması planlanan sosyal konutlar sayesinde belediye, dar gelirli vatandaşlara 1 TL kar elde etmeden konut üretecek. 5 yılda 1.500 konut üretilmesi planlanan proje sayesinde depreme dayanıklı yeni bir şehir kurulması hedefleniyor.

Başkan Eroğlu; “TOKİ ile depreme dayanıklı yeni bir şehir kurulacak”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, dar gelirli vatandaşlara yönelik sosyal konut projesinin hayata geçirilmesi için TOKİ Başkanlığı ile görüşmelere başladıklarını belirterek; “Büyüyen bir şehriz. Yeni yerleşim alanlarının da belirlenmesi gerekiyor. Yeni Tokat’ın nereye kurulacağı konusunda da çalışmalar yapılması gerekiyordu. Bunlarla ilgili farklı alternatifler üzerinde çalışıyoruz. Kararımızı hep birlikte şeffaf bir şekilde vereceğiz. Bu konuda halkımızla, yetkili kurum ve odalarımızla TOKİ Başkanlığımızla toplantı aşamasındayız.TOKİ Başkanlığımıza da şu teklifte bulunduk.Tokat depremin vurabileceği şehirlerden biri. Bunu asla istemiyoruz ama mümkün olacağını düşünerek yeni şehir kuracağımız bölgede TOKİ Başkanlığımızla birlikte şehir kurulması teklifini zaten yaptık. Görüşmelerimiz devam ediyor. Ev sahibi olmak ve araba sahibi olmak insanın en büyük hayallerinden biridir. Biz de bu hayallere halkımıza yardımcı olabileceğimizi düşünerek sosyal konut girişimini başlatacağız. Bu kapsamda yılda 300 sosyal konutu Tokat’a kazandıracağız. ve 5 yılda 1500 adet. Mekanlar hazinedir. Yoksa vatandaştan almayacağız. Tamamı belediyemize ait olan gayrimenkulleri kullanarak sosyal konut üretip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Böylece arsa maliyeti olmayacak. Bu sayede binaların satış fiyatları daha uygun hale gelecektir. Sosyal konutlarımızı inşaat bedeline göre vatandaşlarımıza sunacağız. 1 TL bile kâr etmeden bunu yapacağız. Bu anlamda hem yerlerimizi değerlendireceğiz hem de bu gayrimenkulü vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Konutu olmayan dar gelirli ve ücretli vatandaşlarımıza sosyal konut yapacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu