Yaşam

Bilgehaneler’deki Bilgi ve Kültür Yarışması Finali Büyük Coşku Sahnesi Oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bilgehanelerde Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen Ödüllü Ramazan Bilgi ve Kültür Yarışması’nın finali büyük coşkuya sahne oldu. Ereğli, Celaleddin Karatay ve Sultan Alaeddin; Erkek öğrenciler arasında Cemil Meriç, İbni Sina ve Raziye Sultan Bilgehanesi birinci oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik etkinliklerinden Bilgehanes tarafından düzenlenen “Değerlerle Ramazan Bilgi ve Kültür Yarışması”nın finali yapıldı.

İlgili Makaleler

Bilge evlerin Ramazan etkinlikleri kapsamında; Baba-Oğul ve Anne-Kız Teravih Buluşmaları, Ümmet İftarları, iftar öncesi trafikte iftar dağıtma gibi etkinliklerin yanı sıra geçtiğimiz yıl ilki büyük bir coşkuyla düzenlenen Ramazan Bilgi ve Kültür Yarışması’nda öğrencilerin ‘Ramazan Bilgi ve Kültürü Yarışması’ düzenlendi. Bu sene ramazan heyecanı.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirilen yarışmada; Ramazan Ayı Konya Kültürü, Genel Kültür ve İlmihal olmak üzere iki oturumda gerçekleşti. Kız öğrenciler için Ereğli, Celaleddin Karatay ve Sultan Alaeddin Bilgehaneleri; Erkek öğrencilerde Cemil Meriç, İbni Sina ve Raziye Sultan Bilgehanesi birinci oldu.

Yarışmayı takip eden ve arkadaşlarının heyecanına ortak olan Bilgehaneli öğrenciler, yarış ortasında düzenlenen Hacivat ve Karagöz gösterisi ile de doyasıya eğlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Atabey Gençlik Projesi çatısı altında hizmet veren Bilgehaneler, 4. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrencilere yönelik milli-manevi eğitimler, kurs pekiştirme programları, atölye çalışmaları ve etkinlikler düzenliyor. Ayrıca 4. sınıf Hafız Hazırlık Programı ve 8. sınıf LGS Hazırlık Programı ile öğrencilerini geleceğe hazırlayan Bilgehaneler, Konya’nın markası haline geldi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu