Ekonomi

Bitcoin yükselişiyle Trump’ın serveti 3,1 milyar dolara yükseldi

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre eski Başkan Donald Trump’ın serveti 2,6 milyar dolardan 3,1 milyar dolara çıktı. Trump’ın servetindeki artış BitcoinBu ralli, Florida emlak piyasasındaki patlama ve golf sahalarından elde edilen gelirlerdeki önemli artış gibi faktörlerin birleşimine bağlanıyor.

Arkham Intelligence’ın verilerine göre Çarşamba günü itibarıyla Trump’ın ETH, WETH, TRUMP tokenleri, MATIC tokenları ve DUBBZ tokenlarını içeren kripto para portföyü geçtiğimiz gün 3 milyon dolara yükseldi. Bu büyüme, fiyatları 35.000 dolara çıkaran ve Trump’ın kripto para cüzdanını tek bir günde 15.000 doların üzerinde artıran Bitcoin rallisinden kaynaklandı.

Eski Başkanın 14 Ağustos 2023 tarihli mali beyanı, 2,8 milyon dolarlık kripto para varlığının o zamandan beri 3 milyon dolara çıktığını açıkladı. Opsiyon uzmanı Nic Chahine de Trump’ın 579.281 bin TRUMP tokenına sahip olduğunu açıkladı.

Dijital varlıklarındaki artışın yanı sıra Trump’ın Mar-a-Lago ve Doral resort gibi emlak girişimleri de Florida’daki emlak patlamasının ortasında gelişiyor. Bu girişimlerin New York Başsavcısı Letitia James’in önderlik ettiği yasal zorluklara rağmen dirençli olduğu kanıtlandı.

Dahası, Trump’ın golf sahaları 2019’dan bu yana gelirini %50’den fazla artırarak büyüyen servetine önemli ölçüde katkıda bulundu.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

erganiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu