Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan orada durdu! Cumhuriyet Bayramı tebriklerine damgasını vuran görüntü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul etti. Bu arada ekrana yansıyan bir sahne de dikkatlerden kaçmadı. Tebrikler sırasında Türk Yahudileri Hahambaşı Rav İsak Haleva, Erdoğan’la bir süre sohbet etti. Daha sonra hahambaşı ellerini Erdoğan’ın omzuna koydu ve bu şekilde bir şeyler anlatmaya çalıştı. O dönemde Erdoğan’ın olup biteni hayretle izlediği dikkatlerden kaçmadı.

Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Anıtkabir’de düzenlenen törenin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gitti. Burada düzenlenen törene TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zeki Yiğit katıldı. Sayıştay üyeleri Metin Yener, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ve kuvvet komutanları, TBMM üyeleri, kamu kurumlarının yöneticileri, Ankara’da görev yapan büyükelçiler, yabancı misyon şefleri , uluslararası kuruluş temsilcileri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yakınları ve Kurtuluş Savaşı şehitlerinin yakınları, gaziler ve şehit yakınları, bazı meslek grupları, gençler, engelliler ve sporcular, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bayramlarını tebrik etti.

Törende, başkentte görev yapan çeşitli rütbelerdeki askeri personel de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebriklerini iletti. Davetliler tebriklerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhuriyetin 100. yıl dönümüne özel verdiği resepsiyona katıldı.

yataganhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu