Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Asrını Milletimizle İnşa Edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 14 Mayıs’tan itibaren 21 yıldır devam eden başarı zincirine yeni halkalar katacaklarını ve Türkiye Yüzyılını omuz omuza inşa edeceklerini bildirdi. yine milletle omuz omuza.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı paylaşımda, ülkeyi yönetme görevini üstlendikleri 2002 yılından bu yana “büyük ve güçlü Türkiye” tutkusuyla çalıştıklarını ifade etti.

Erdoğan, yaptığı paylaşımda, milletin sırtına yüklediği güveni hakkıyla yerine getirmek için çaba sarf ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu uğurda ne sıkıntılar çektik Allah bilir, aziz milletimiz bilir. Bugün kişi başına düşen milli gelir 3 bin 600 dolardan 10 bin 650 dolara çıkarsa… kim yerine yılda 255 milyar dolar ihracat yapıyor. 36 milyar dolar… Tarımsal gayrisafi yurtiçi hasılası 407 milyar lira… Geçmiş… Toplamda 115 milyar dolara ulaşan Merkez Bankası rezervi… İstihdamı 32 milyonun sonuna getiren, yılda 51,5 milyon turist ağırlayan… En büyük taşımacılığı üstlenen, tarihinde savunma, teknoloji, enerji, sağlık, konut ve çevre projeleri… Deprem felaketine rağmen “Ekonomisi güçlü, altyapısı güçlü, hedefleri büyük ve özgüveni yüksek bir Türkiye varsa, bunda emeğiyle herkesin payı vardır.” 85 milyon vatandaş ve 81 il.”

“Türk Asrını Milletimizle İnşa Edeceğiz”

Bu başarıda en az Tayyip Erdoğan kadar sanayici, işçi, çiftçi, tüccar, ev hanımı ve memurun da ter döktüğünü belirten Erdoğan, AK Parti’nin yanı sıra Türkiye davasında birlik oldukları Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarının da ortak olduğunu ifade etti. Parti, başarıya katkı sağladı.

Erdoğan paylaşımında, “Bu başarı, siyasi görüşü, mezhebi, kökeni ne olursa olsun ‘önce ülkem’ diyen tüm vatandaşlarımızın emeğinin eseridir. Bu başarıda milletimizin emeği, samimiyeti ve sahiplenilmesi vardır. 21 yıldır en zor zamanlarımızda dualarını ve desteklerini esirgemeyen tüm kardeşlerimiz inşallah 14 Mayıs itibariyle 21 yıldır devam eden bu başarı zincirine yeni halkalar ekleyeceğiz. Türk Yüzyılını milletimizle birlikte, omuz omuza inşa edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu