Haber

Ersan Şen, Erdoğan’ın “Profesör Taslak” Dediği Kişi

‘Profesör sahtekarlığı’ sözleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldığı iddia edilen Naci Görür, Ersan Şen’in fotoğrafını paylaşarak ‘İşte gerçek’ dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, isim vermeden profesörü amaç edinmiş, partisinin seçim beyannamesi ve aday tanıtım toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı:

‘Dün gece bir televizyon kanalında bir profesörün söylediklerini beğendiniz; ‘Köprüler, barajlar, havaalanları yaparak bu iş çözülmez’ diyor. Bana soğan ve patatesin kaç para olduğunu söyle.’ Düşünün ki barajınız yok, havaalanınız yok, TOGG’unuz yok, uçak geminiz yok, ‘Domates ne kadar patates söyleyin’. Bu adam bir profesör. Bu taslak. Öncelikle sizin profesörlüğünüzden bu millete ne gelecek? Vay zavallı vay. Bunlar olmadan domates ya da patates olmaz.’

Erdoğan’ın bu açıklamalarıyla ünlü yerbilimci Prof. Naci Görür’ü kastettiği iddia edildi. Bu argümana yanıt veren Prof. ‘Köprüler, barajlar yaparak bu iş çözülmez, soğan patates ne kadar eder’ dediğime istinaden Sayın Cumhurbaşkanımızın bana ‘hoca krokisi’ diye hitap ettiği söyleniyor. Başkanımızın beni kastettiğini düşünmüyorum, ben asla öyle bir şey söylemedim.dedi.

“İşte gerçek”

prof. Bakınız Prof. Dr. Ersan Şen’in katıldığı bir televizyon programında, “Milletin kızdığı ‘peynir ekmek, süt, et’ diyorum; ‘yollar, köprüler, havaalanları’ diyor. Havalimanı köprü yolunu halk yiyecek mi?”sözlerini söylediği bölümü alıntılayarak, “İşte gerçek, sevgilerle”söz konusu.

Naci Görür’ün paylaştığı o görüntü ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu