Haber

GÜZEL ‘Başkan’ itirafıyla şaşkına çeviren parti ismi: Partiye herkes sevindi

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na kurşunların isabet etmesi sonrası ortalık karıştı. Meral Akşener, binanın önüne gelip ‘İyi Parti’yi birinci parti yapacaksın. Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapacaksın.’ Provokasyon gibi seçim odaklı ifadeler kullanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı.

Olayın, hırsızları kovalarken bir bekçinin rastgele ateş açması sonucu meydana geldiği ortaya çıkarken Akşener, suçladığı Erdoğan’dan özür dilemedi. Akşener’e yansımalar dinmezken, Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Övür, YETER Partili bir iş insanının sözlerini köşesine taşıdı. Övür, ÂLÂ Partisi’ne isabet eden kurşunların ardından büyük sevinç yaşandığını yazarken dikkat çekici ifadeler de kullandı.

İşte Mahmut Övür’ün İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na isabet eden o kurşunların ardından yaşananlara ilişkin yazısı:

Hele seçim sürecinde olduğumuz için İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı’na isabet eden kurşun doğal olarak derin bir korku yarattı.

Yakın geçmişi bilmek ve endişelenmemek nasıl mümkün olabilir? Dürüst olmak gerekirse, ilk anlarda birisinin düğmeye tekrar bastığını düşündüm.

Bu kişilerin Ecevit ve Özal başta olmak üzere onlarca siyasi suikast, Madımak ve Gazi Mahallesi gibi birçok kirli saldırıyı gerçekleştirdikleri biliniyor.

Önümüzdeki seçimleri “dünyanın en önemli seçimi” ilan edenlerin, “Muhalefet liderliğini açıkça desteklemeliyiz” diyenleri pusuda beklediği bugün, her an her şey olabilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan için de “Bir bedel ödemeli”.
Öte yandan bu tür olaylara daha sakin bakmakta fayda var. Geçmişte olduğu gibi arka plan derin de olabilir, sıradan da…

‘MUTLU OLACAKSINIZ’

Bu nedenle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da ilk değerlendirmesinde “utandığını” dile getirdi:

“Yetkililerin suçlamalarda bulunurken dikkatli olması gerekiyor. Bizim işimiz onları yakalamak. Hükümetinize ve polisinize güvenin. Utanacaksınız.”

Haksız da değildi; çünkü olay yerine gelen Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den 7 Masa’nın oyuncularına, fondaş televizyonlarından dönmenin sınırını bilmeyen muhafazakar köşe yazarlarına kadar hepsi malını bulup atladı. Moor ve bazı insanlar gibi olay.

başkanı suçladı, bazıları hükümeti suçladı.
Ancak son yılların en büyük “siyasi kaybedeni” tedbiri en çok kaçıran Meral Akşener oldu.

Kaybeden olmasına öfkelenen Akşener, şunları söyledi:
“Öncelikle seçime 1,5 ay kala söylemem lazım Sayın Başkan ama başkanlar böyle konuşmaz. Recep Bey’in üçüncü tehditi üzerine partimiz hem birinci kattan hem de üçüncü kattan kurşuna dizilmiştir. Eski bir içişleri bakanı olarak konuşuyorum” dedi.

 

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu