Haber

İbrahim Erdemoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? İbrahim Erdemoğlu Eğitimi Nedir, Neden Gündemde?

Erdemoğlu Holding Lideri İbrahim Erdemoğlu, SASA’nın piyasa değeri hakkında söyledikleriyle gündeme geldi. Bunun üstüne Erdemoğlu’nun hayatına, eğitimine ve mesleğine dair araştırmalar başladı. Pekala İbrahim Erdemoğlu kimdir? İbrahim Erdemoğlu kaç yaşında ve nereli? İbrahim Erdemoğlu’nun kariyeri ve eğitim hayatı…

İbrahim Erdemoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

1962 yılında Adıyaman Besni’de dünyaya gelen İbrahim Erdemoğlu; ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan İbrahim Erdemoğlu, baba mesleği olan halı ticaretine üniversite periyodunda başladı.

İbrahim Erdemoğlu Kariyeri

1983 yılında faal iş hayatına giriş yapan İbrahim Erdemoğlu, 1998 yılında Merinos Halı’yı kurdu. Parça halı ve iplik üretiminde başarıyı yakalamasının ardından 2005 yılında Dinarsu’yu, Akkök Grup’tan devraldı. 2015 yılında SASA Polyester A.Ş. şirketi hisselerinin %51’lik oranını Sabancı Holding’ten satın aldı. Ağustos 2015 tarihinde Erdemoğlu Holding’in SASA Polyester A.Ş.’deki hisse oranı %84.80’e ulaştı.

İbrahim Erdemoğlu Özel Hayatı

Evli ve üç çocuk sahibi olan İbrahim Erdemoğlu, farklı pek çok toplumsal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Cami, taziye meskeni, okul, müze, polis merkezi, öğrenci yurdu, park, sıhhat ocağı üzere pek çok armağan yapının altına imza etti.

İbrahim Erdemoğlu Neden Gündemde?

SASA Polyester’in hisse fiyatının 60 TL’den 180 TL’ye yükselmesi ile bundan rahatsızlık duyduğunu belirten Erdemoğlu gündem oldu. İbrahim Erdemoğlu’nun açıklaması şu formda:

‘Hissenin fiyatı 60’dan 80 liraya çıktığında, küçük yatırımcı ziyan görmesin diye Borsa İstanbul’da satış yaptık. O satıştan beri herkese, “Sasa hissesi çok yüksek, alınmaz” diyorum. SASA’nın borsada şu anda geldiği piyasa pahası beni rahatsız ediyor.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu