İş

InfoNet’in Yeni Ortağı İngiliz QBS Teknoloji Grubu

Londra Borsası’nda İngiltere’ye ilham veren 1000 şirket arasında yer alan British QBS Technology Cluster, Türkiye’nin lider bilgi güvenliği şirketi InfoNet’e ortak oldu.

İşbirliği, Raffles Hotel İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında duyuruldu. QBS CEO’su Dave Stevinson basın toplantısında açıklama yapıyor QBS Teknoloji Grubu, Avrupa, Orta Doğu Afrika (EMEA) pazarında genişleme ve 2030 yılına kadar 1 milyar dolarlık bir işletme olma hedefi kapsamında bilgi güvenliği distribütörü InfoNet’e yatırım yapma kararı aldıklarını açıkladı. Stevinson, şunları söyledi: “Türkiye, Bir süredir radarımızdaydı ama doğru firmayı bulmak çok önemliydi. InfoNet, geniş müşteri ağı, sınıfının en iyisi ürünleri, çok deneyimli yönetim ekibi, güçlü teknik yeterliliği ve başarılı dağıtım ağına sahip sağlam bir şirkettir. “InfoNet’in iş ve stratejisini desteklemeyi ve kümeye yeni meslektaşlarımızı davet ederek Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde birlikte büyümeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”söz konusu.

InfoNet Yönetim Kurulu Başkanı M.Kemal Cılız şunları söyledi: “Kurulduğumuz günden bu yana şirketimiz sürekli büyüdü. Bir sonraki seviyeye ulaşabilmek için ortak vizyona ve benzer değerlere sahip bir ortağa ihtiyacımız vardı. Bu ortak hedeflere QBS Teknoloji kümesi ile ulaşabileceğimize olan inancımız, Bu işbirliğinin ana nedeni Bizim için QBS ile kurduğumuz ortaklık Bir diğer cazip olmalarının bir nedeni de oldukça geniş bir ürün portföyüne sahip olmalarıdır.InfoNet’in şu anda İstanbul ve Ankara’daki ofislerinde çalışan 35 kişilik bir ekibi bulunmaktadır. Şu ana kadar portföyümüzde yer almayan veri merkezi ve DevOps ürünleri gibi ürünler Türkiye’de oldukça popüler. “Çok talep var ve biz bu ürünleri QBS ile Türkiye pazarına tanıtmak istiyoruz. İnfonet olarak bu yeni ürün gruplarının da eklenmesiyle Türkiye’deki ciromuzu önümüzdeki üç yılda iki katına çıkarmayı hedefliyoruz.”söz konusu

Kurulduğu 1995 yılından bu yana Türkiye’de güvenlik pazarının gelişmesine öncülük eden İnfonet, Allot, Check Point, EfficientIP, Firemon, Forcepoint, Kaspersky, Indeni, Progress Ipswitch, RSA gibi dünyanın önde gelen güvenlik şirketlerinden biridir. Güvenlik, Trend Micro (alfabetik sırayla). gibi dünya markalarının Türkiye distribütörüdür. Infonet aynı zamanda CheckPoint ve ForcePoint gibi markalara yönelik eğitim merkezi olarak da faaliyetlerini sürdürmektedir. Aldığı yatırımla bölgesel varlığını güçlendirmeyi hedefleyen InfoNet, QBS ile yaptığı iş birliği sonucunda mevcut faaliyetlerine ek olarak QBS’nin Veri Merkezi ve DevOps çözümlerini Türkiye ve çevre ülkelerdeki BT pazarına sunmayı hedefliyor.

İnfonet Hakkında:

1995 yılında kurulan InfoNet, Türkiye’de bilgi teknolojileri sektörünün ihtiyaç duyduğu kurumsal ağ güvenliği ve bilgi güvenliği alanlarında ürün ve çözümler sunan, Türkiye’nin lider BT güvenlik ürünleri distribütörüdür. İstanbul ve Ankara’da ofisleri bulunmaktadır.

QBS Teknoloji Kümesi Hakkında:

1987 yılında kurulan QBS Technology Cluster, teknoloji şirketlerine ve kanal ortaklarına verimliliği artırmaları ve büyümeleri için bir platform sağlar. Kurumsal, bulut ve tüketici pazarlarını kapsayan yenilikçi yazılımlara odaklanan QBS Teknoloji Kümesi, uzmanlığı yerel varlığı ve sağlam bağlantılarıyla birleştiriyor. Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda İngiltere’ye ilham veren 1000 şirket arasında yer alan kümenin genel merkezi Londra’da olup, Avrupa çapında 8 bölge ofisi bulunmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu