Haber

İspanya’da Şiddetli Yağışlar 60 Bin Tren Yolcusunu Yaraladı

İspanya’da şiddetli yağış nedeniyle 3 kişinin ölümüne, 3 kişinin de kaybolmasına neden olan 60 bin tren yolcusunun mağdur olduğu bildirildi.

Devlet demiryolu şirketi Renfe’den verilen bilgide, 2, 3 ve 4 Eylül tarihlerinde yoğun yağış nedeniyle kesintiye uğrayan tren seferleri nedeniyle yaklaşık 60 bin yolcunun biletini değiştirdiği veya iptal ettiği açıklandı.

Ülkede özellikle Madrid, Endülüs ve Castilla La Mancha’da son üç günde yaşanan ulaşım kesintilerinin ardından bugün durumun normale döndüğü ve planlanan saatlerde hızlı tren seferlerinin yapıldığı belirtildi.

Bazı köprü ve yolların çöktüğü Madrid ve Toledo çevresinde hâlâ kapalı tutulan orta yollar bulunuyor.

Madrid özyönetim hükümetinin lideri Isabel Diaz Ayuso, İspanyol hükümetinden Madrid’i “felaket bölgesi” ilan etmesini istedi.

Hafta sonu Madrid ve Sevilla şehirlerindeki tren istasyonlarında uzun kuyruklar ve yerde yatan insan görüntüleri göze çarpıyordu.

Kötü hava koşulları nedeniyle Toledo’ya bağlı küçük yerleşim yerlerinde otomobil veya asansörün altında kalan 3 kişi hayatını kaybetti.

Öte yandan şiddetli yağış nedeniyle Madrid’in 2’si ve Toledo’nun 1’i köylerinde kaybolan 3 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

habergemlik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu