Ekonomi

JPMorgan Duolingo hissesi için pozitif, 270 dolar fiyat hedefi belirledi

Pazartesi günü JPMorgan, popüler dil öğrenme platformu Duolingo Inc. (NASDAQ:DUOL) şirketini Overweight notu ve 270$ fiyat hedefiyle incelemeye başladı. Firma, Duolingo’nun 88,4 milyon aylık aktif kullanıcı (MAUs) ve 26,9 milyon günlük aktif kullanıcı (DAUs) ile güçlü pazar konumunu vurguladı ve bu rakamların tahmini 1,8 milyar küresel dil öğrencisinin yaklaşık %5’ini temsil ettiğini belirtti. Bu nispeten düşük penetrasyon oranı, önemli bir büyüme için yer olduğunu göstermektedir.

JPMorgan analisti, Duolingo’nun freemium modelinin, 6,6 milyon ücretli abonesi için doğal bir dönüşüm hunisini kolaylaştıran önemli bir avantaj olduğunun altını çizdi. Şirketin ürün inovasyonuna, sosyal öncelikli pazarlama yaklaşımına ve oyunlaştırmaya stratejik olarak odaklanması, sektör lideri ölçeğine ve marka itibarına katkıda bulunmuştur.

Özellikle, Duolingo’nun kullanıcı büyümesinin yaklaşık %90’ı organiktir ve bu da oldukça verimli bir kullanıcı edinme stratejisine işaret etmektedir.

JPMorgan, 2023 ve 2026 yılları arasında Rezervasyon ve Gelirde yıllık %20’nin üzerinde büyüme beklentisiyle Duolingo’nun sürdürülebilir bir büyüme yörüngesini koruyacağını öngörmektedir. Tahminler, Rezervasyonlar için %24 ve Gelir için %27’lik bir yıllık bileşik büyüme oranını (CAGR) içeriyor. Firma, şirketin 2023 yılında %17,6 olan uzun vadeli düzeltilmiş FAVÖK marjı hedefi olan %30-35’e doğru önemli bir ilerleme kaydetmesini bekliyor.

Yükseliş duruşu, beklenen güçlü kullanıcı büyümesi, daha derin para kazanma ve ücretli abone büyümesi, toplam adreslenebilir pazarın kilidini açmak için geliştirilmiş öğretim etkinliği ve maliyetleri düşürürken ürün ve özellikleri geliştirmede üretken yapay zeka (GenAI) uygulaması dahil olmak üzere çeşitli faktörlere dayanmaktadır. JPMorgan ayrıca Duolingo’nun 2024 yılında pozitif işletme geliri ve önemli net gelir artışı elde etmesini bekliyor.

JPMorgan’ın 674 milyon dolarlık tahmini 2025 Brüt Kârının yaklaşık 19 katına dayanan 270 dolarlık fiyat hedefi, öngörülen 2026 düzeltilmiş FAVÖK’ün yaklaşık 41 katına ve 2026 serbest nakit akışının (FCF) 37 katına karşılık geliyor. JPMorgan’a göre, Duolingo’nun öngörülen gelir ve düzeltilmiş FAVÖK büyümesi, kapsama evrenindeki en yüksekler arasında yer alıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu