Haber

Kamyon Kazasını Görgü Tanıkları Olay Anını Anlattı

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde direksiyon hakimiyetini kaybedip kalabalığın ortasına savrulan kamyon kazasının görgü tanıkları, olay anını anlattı. Bir görgü tanığı, kamyonun hızlanarak park halindeki araçları altına sürüklediğini, ardından insanların üzerine düştüğünü söyledi.

Andırın ilçesi Darıovası mevkiinde meydana gelen feci kazada 4 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi de yaralandı. Kamyon sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybedip cenaze mezarlığından kalabalığın ortasına daldığı olay yerine onlarca ambulans sevk edildi. Kazada 4 kişi öldü, 20 kişi de yaralandı. Olay yeri drone ile görüntülendi. Görüntülerde kamyonun seyrettiği yol ve kazanın meydana geldiği mezarlık görülüyor.

Kazanın ardından görgü tanıkları olay anını anlattı. Kamyondan kaçtığını ve kazadan sağ kurtulduğunu anlatan Müslüm Çanak, “Kamyon aşağı inerken karşı tarafa geçtik. Hızlandıkça hızlandı. Nasıl olduğunu anlayamadık. Önce kamyonu aldı. Arabaları altına park etti. Onları sürükledi, insanların üzerine düştü, sonra ben diğer tarafa koştum.”

Halil Avgın isimli görgü tanığı, “Yukarıdan geliyordum, kamyon önden gidiyordu, önünden geçecektim, oğlum benden önüne geçmememi istedi. İyi ki yapmadım” dedi. Kamyonun önüne geçmeyin. Bir anda kamyon hızla gözden kayboldu.”

Bir başka vatandaş ise, “Görmedim ama yukarıdan aşağıya yüklenen tır insanların üzerine çarptı. İnsanlar burada namaza hazırlanıyordu.” – KAHRAMANMARAŞ

haberseydisehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu