Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Meral Akşener’e: “Seçime sırtımda hançerle girdim”

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı Ankara’da başladı. Başkanlık için Özgür Özel ile yarışan mevcut lider Kemal Kılıçdaroğlu, son seçimde ittifak kurduğu DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’i eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Seçime sırtımda hançerle girdim” dedi.

CHP’nin Ankara’da düzenlenen kurultayında kürsüye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, seçim döneminde kurulan Cumhur İttifakı’nın bir zorunluluk olduğunu savundu.

“Tarihin bize yüklediği yükümlülük. 6 liderle oturduk. Bu tabloyu kısmen anlattım ve onlara şunu anlattım; Ülkede demokrasi yok. Sorunlar yumağı haline geldi. Biz altı lider olarak tarihin bize getirdiği sorumluluğu yerine getirmek zorundayız.”

“Uzun uzun anlattım. 6 kişilik bir parti olarak bir araya geldik. Oturup ülkeyi nasıl yöneteceğimizi çalıştık. Ortak mutabakat metni hazırlayıp halkımızla paylaştık. “Güçlendirilmiş parlamenter sistem için çalıştık”

“Cumhurbaşkanlığı adaylığının belirlenmesine gelindiğinde masadan kalkıp masaya dönmek vardı. “Seçime sırtımda hançerlerle girmek zorunda kaldım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu