İş

Ripple bu ay XRP işlemlerinde stratejik bir hamle yaptı

Investing.com – Dalgalanmaemanet hesaplarıyla ilgili XRP transferlerinde her ayın ilk iş gününde değişiklik yaparak yatırımcı güvenini kazanmak için stratejik bir hamle yaptı.

Bu hafta, Ripple yöneticisi Chris Larsen’in kişisel XRP cüzdan hackleme Daha sonra XRP topluluğunda bir panik yaşandı. Bu olayın ardından Ripple, 800 milyon XRP’yi Şubat ayı emanet hesabına aktararak kilitledi. İki süreçte gerçekleştirilen ilk transferde 500 milyon XRP kilitlenirken, XRP Taraması 300 XRP’nin daha kilitlendiğini gösterdi.

Bu gelişmenin ardından emanet cüzdanından 600 milyon XRP’nin çıkarıldığı görüldü. Geçtiğimiz aylarda Ripple, emanet cüzdanından sıklıkla 1 milyar XRP serbest bırakıyordu. Şubat ayında şirketin emanet cüzdanından çıkardığından daha fazla XRP’yi kilitlediği belirtildi.

  • InvestingPro ile yatırımlarınızda başarıya ulaşın. Özel indirim kuponlarımızla %60’a varan avantajlar sizlerle. 2 yıllık abonelik INVTROZEL2 Artık kodu 5 Şubat’a kadar kullanabilirsiniz. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Ripple, rutin süreçlerde her ayın başında emanet cüzdanından 1 milyar XRP çekip ardından yaklaşık %80’ini emanet hesabına aktarıyordu. Geriye kalan fiyat ise şirketin aylık giderleri için kullanıldı. Bu ay şirket tam tersi bir süreçten geçti ve kilitlendiğinden daha az sayıda kripto para birimini piyasaya sürdü. Bazı piyasa yorumcuları Ripple’ın bu hamleyi XRP’ye olan güveni artırmak için yaptığı yorumunu yaptı.

Öte yandan hareketin Chris Larsen’den çalınan XRP’lerle ilgili olduğunu düşünen de pek çok kişi var. Çünkü bu hafta Ripple yöneticisinin hesabından 213 milyon XRP çalınarak çeşitli borsalara aktarıldı ve farklı kripto para birimlerine çevrilmeye çalışıldı.

XRP’nin zayıf performansı devam ediyor

XRP, son yıllarda Ripple’ın SEC ile anlaşmazlığına konu oldu. onun davasının Diğer kripto para birimlerinin aksine gölgesinde kalarak etkileyici bir performanstan uzak kaldı. 2023 yılının son çeyreğindeki kısa vadeli rallide genel piyasa önemli ölçüde artış gösterse de XRP, sınırlı faizlerine hızla geri dönen kripto para birimi oldu.

27,5 milyar dolarlık piyasa değeriyle 6. en büyük kripto para birimi olan XRP, bugün yaklaşık %2,5 değer avantajına sahip. Ancak Ripple tokenı haftalık bazda %3’lük bir düşüşle 0,5 dolardan alıcı bulurken, ilk 10 kripto para birimi arasında haftalık bazda negatif kalan tek kripto para birimi oldu.

InvestingPro Dev İndirimi 5 Şubat’a Kadar Uzatıldı!

Borsa verileri, adil fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler dahil, yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara InvestingPro ile erişin! InvestingPro’yu seçtiğiniz plana göre %60’a varan indirimle almak için indirim kuponlarımızı kullanabilirsiniz. Yıllık abonelikte INVTROZEL1A Kodu kullanabilirsiniz. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu