Yaşam

Sanofi Türkiye ve Lokman Hekim Üniversitesi’nden ilaç sektörü profesyonellerine özel eğitim programı başlıyor

Sanofi Türkiye ve Lokman Tabip Üniversitesi, ilaç kesimindeki profesyonellerin gelişimlerine katkı sağlamak emeliyle kıymetli bir iş birliğine imza atıyor. İş birliği kapsamında, hastaların yenilikçi ilaçlara erişebilmesi için kritik rol oynayan Pazara Erişim ve Ruhsatlandırma alanlarında bölüm temsilcilerine yönelik eğitimler verilecek.

Lokman Doktor Üniversitesi Sıhhat İktisadı ve Sıhhat Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (LHUSESAT) tarafından düzenlenecek ‘Pazara Erişim Kursu’, Aralık 2022 prestijiyle eğitim hayatına başlayacak. İlaç ve sıhhat bölümündeki, uzman isimler tarafından verilecek eğitimler toplamda beş modülden oluşacak. Pazara erişim modülünün yanı sıra ruhsatlandırma, Türkiye’deki ilaç siyasetlerinin yeni pozisyonunu tahlil ederek gelecek perspektifi oluşturma üzere bahisleri içerecek. Eğitimler, Lokman Doktor Üniversitesi yerleşkesinde yüz yüze ve/veya online olarak gerçekleştirilecek.

Cem Öztürk

Sanofi Türkiye Ülke Lideri ve Sanofi Türkiye, Afrika ve Orta Doğu Temel Eserler Başkanı 

Sanofi Türkiye Ülke Lideri ve Sanofi Türkiye, Afrika ve Orta Doğu Temel Eserler Lideri Cem Öztürk, “Sanofi Türkiye olarak, yarım asrı aşkın bir müddettir toplumun her bölümünün sağlıklı bir hayat sürdürülebilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Dalımızın gelişimine katma kıymet sunacak kıymetli projeleri hayata geçiriyor ve pek çok kurum, kuruluş ve akademi ile başarılı iş birliklerine imza atıyoruz. Lokman Tabip Üniversitesi ve LHUSESAT iş birliğimizle de ilaç bölümünde çalışan genç profesyonellerin gelişimlerini desteklemeyi ve kesimimizin ilerleyişine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Sıhhat alanındaki uzmanlığımızı ve deneyimimizi çeşitli platformlarda paylaşmak, birlikte düşünmek ve üretmek üzere adımlar atmaya devam edeceğiz.”

Prof. Dr. Fatih Gültekin

Lokman Tabip Üniversitesi Rektörü

Lokman Doktor Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Gültekin, “2018-2019 eğitim öğretim yılında akademik faaliyetlerine başlayan üniversitemiz sıhhat eğitiminde öncü ve araştırma-geliştirme odaklı kurum kültürüne sahiptir. Dünyanın her yerinde potansiyellerini gerçekleştirebilecek yetkinliğe sahip, çağın bilgi ve teknolojilerine hakim, bilimsel bilgi ışığında üreten, mahallî, bölgesel ve ulusal iktisada katkı maksatlı teşebbüslerde bulunan, sağlıklı ömrü kişisel ve toplumsal seviyede ele alıp geliştiren ve etik pahalara bağlı bireyler yetiştirmeyi misyon ediniyoruz. Bu manada kısa vakitte kıymetli faaliyetlere imza atan üniversitemiz yaptığı iş birlikleriyle de bilime, araştırma ve geliştirmeye katkı sunmaya devam etmektedir. Sanofi ile yapılan eğitim-öğretim iş birliği ülkemiz için de örnek bir sanayi akademi iş birliği olacaktır.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu