Haber

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde konuştu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Bekir Bozdağ, “Yaşasın Cumhuriyetimiz, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti devletimiz. Allah aziz milletimizi yaratsın, Allah aziz Cumhuriyetimizi muhafaza etsin, Allah azizimizi muhafaza etsin. devletini, varlığını, birliğini, hürriyetini, bağımsızlığını ve egemenliğini kıyamete kadar tam ve güçlü bir şekilde muhafaza eder.” .” söz konusu.

Bozdağ, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla Genel Kurul’da talepte bulunan 162 milletvekiline birer dakikalık konuşma yaptı.

Milletvekillerinin hem geçen yüzyıla hem de gelecek yüzyıla ilişkin çok değerli değerlendirmelerde bulunduğunu belirten Bozdağ, Meclis’te temsil edilen tüm partilerin cumhuriyeti ortak bir değer olarak tanımladığını söyledi.

Bu durumun cumhuriyetin en büyük kazanımı olduğunu vurgulayan Bozdağ, “Cumhuriyet bundan sonra 85 milyon Türk milletinin her ferdinin ortak değeri ve tacıdır. Görüşleri dinlediğimde her birinin ortak değeri ve tacıdır. Arkadaşlarımız, Cumhuriyetimizin daha da güçlenmesini, daha ileri gitmesini, demokrasiyle, hukukla, adaletle, “Cumhuriyetin pek çok güzel ve hoş erdemlerle taçlandırılması gerektiği yönünde görüş bildirdiler. Elbette bu farklılıklar bunun bir ifadesidir. Rabbim torunlarımıza cumhuriyetin daha nice asırlarını kıyamete kadar coşkuyla, onurla, gururla, onurla kutlama fırsatı versin.” dedi.

Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı, TBMM’nin ve Cumhuriyetin ilk başkanı Atatürk’ü ve Cumhuriyetin ilanına olumlu oy veren milletvekillerini andığını belirterek, Bozdağ, saygı, rahmet, minnet ve dualarla şunları söyledi:

“Allah bizlere onların lâyık evlatları olmayı ve onların iznine uymayı nasip etsin. İnşallah Allah bu millete ve bu devlete bu büyük yürüyüşü bizden daha güçlü ileriye taşıyacak nesiller nasip etsin ve bizleri yetişmesine vesile etsin. Böyle nesiller, Yaşasın Cumhuriyetimiz. “Yaşasın Devletimiz, Türkiye Cumhuriyeti. Allah’tan aziz milletimizi yaratmasını, aziz Cumhuriyetimizi var etmesini, onun varlığını, birliğini, hürriyetini, bağımsızlığını ve egemenliğini kıyamete kadar tam ve güçlü bir şekilde muhafaza etmesini ve muhafaza etmesini niyaz ediyorum. Cumhuriyeti bize emanet edenlere dua ediyorum. “Ve bu kutlu çatı altında Cumhuriyetimize hizmet eden geçmiş milletvekillerimizi, vefat etmiş ve hayatta olan tüm milletvekillerimizi saygıyla anıyorum.”

Daha sonra AK Parti’nin çalışma saatleri ve gündeminin belirlenmesine ilişkin grup önerisi Genel Kurul’da görüşüldü.

Kabul edilen öneriye göre Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlar ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı gündemin ilk sıralarına yerleşti.

AK Parti grup teklifinin kabul edilmesinin ardından 12. Kalkınma Planı görüşüldü.

haber-yunusemre.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu