Teknoloji

Teknosa yılın ilk 6 ayında yüzde 131 büyüdü

Yılın ilk 6 ayında Teknosa, bir önceki yıla göre yüzde 131 büyüyerek yaklaşık 14,5 milyar TL ciro ve 299 milyon TL net kara ulaştı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de sektörünün ilk teknoloji odaklı pazaryeri iş modeli ile müşterilerine en iyi deneyimi sunmaya odaklanan Teknosa, e-ticarette brüt işlem hacmini (GMV) 3 kattan fazla artırdı. ticaret hacmi 2,8 milyar TL’nin üzerine çıktı.

Teknosa, 2023 yılının ilk 6 ayında Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr (FAVÖK) fiyatını, cirodaki büyüme, maliyet optimizasyonu ve denetlenen giderlerin de katkısıyla geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 113 artırdı. yönetimi ile 1,2 milyar TL’ye ulaştı. ilk çeyrekteki başarılı performansını artırarak sürdürdü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Teknosa Genel Müdürü Sitare Sezgin, müşterilerinin tüm teknolojik ihtiyaçlarını en iyi deneyimle karşılamak için hem dijital kanallarda hem de mağazalarda birçok yatırımı hayata geçirdiklerini belirtti.

Sezgin’in açıklamaları şu şekilde:

“Çok kanallı ve benzersiz müşteri deneyiminde hayata geçirdiğimiz uygulamalar sayesinde yılın ilk 6 ayında yüzde 131 büyüyerek yaklaşık 14,5 milyar TL ciroya ulaştık. İstikrarlı bilanço yönetimi Bu başarıda emeği geçen tüm Teknosa gruplarını gönülden kutluyorum Sürdürülebilir güçlü büyüme Hedefimiz doğrultusunda dijital kanallarımızla birlikte mağaza yatırımlarımıza da hız kesmedik İlk 6’da 5 yeni mağaza açtık 2 ay önce 6 mağazamızı yeniledik.2 yıl önce müşterilerimizle buluşturduğumuz sadakat programımız TeknoClub 2.3 milyon üyeyi aşarken, Teknosacell abone sayımız 440 bine ulaştı.Yeni teknolojileri uygun fiyata 10 milyon ürünü tanıtmanın mutluluğunu yaşadık. 2015 yılında kurduğumuz ve teknoloji tutkunlarına ulaşmak isteyen teknoloji tutkunlarına kaliteli işlerden oluşan güçlü bir yelpaze sunduğumuz özel markamız Preo ile müşterilerimize.”

“Akıllı çocuk saatleri, büyük ekran TV gibi yeni ürünlerle ürün yelpazemizi zenginleştirmeye devam ettik. Elektronikte Türkiye’nin en büyük hizmet ekosistemini oluşturmak için hayata geçirdiğimiz Tekno Hizmet kapsamında yeni katma değerli paketlerin satışına başladık. GES alanında yürüttüğümüz faaliyetlerde güçlü işbirlikleri geliştirerek değerli proje anlaşmalarına imza attık.” Sezgin sözlerini şöyle tamamladı:

” 16 yıldır sürdürdüğümüz Kadın için Teknoloji projemizde yeni dönem eğitimlerine ilk günkü heyecanla başladık. Yıl boyunca 4 bin kadına eğitim vermeyi planladığımız projemizi genişlettik. Yılda yüz yüze eğitimi beyin sarsıntısı alanında da dahil etmek.Firmamızdaki fijital dönüşüm, benzersiz müşteri deneyimi uygulamalarımız,satış sonrası hizmetlerimiz ve işimizin iyileştirilmesi.” anlatarak Teknosa’da Teknoloji Güzeldir dedik. yeni imaj kampanyamızda yetkin uzman gruplarımız. Yılın Teknoloji Perakende Şirketi ödülü ve Sektörün En İtibarlı Markası da dahil olmak üzere 15’ten fazla ödül kazandık. Yeniliklerimizi ödüllerle taçlandırmaya ve tüm paydaşlarımız için değer yaratmaya devam edeceğiz.”

serdivan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu