Teknoloji

TikTok Dünya Çapında Şarkı Yarışması Başlatıyor: Büyük Ödüller Var!

Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan TikTok, dünya çapında müzik yarışması başlıyor. ABD, Avrupa Birliği, Orta Doğu ve Kuzey Afrika, Brezilya ve Rusya bölgelerinden en iyi şarkıcıları büyük bir finalde bir araya getirecek olan platform, büyük ödüllersaçılacak.

“Gimme The Mic” adıyla başlatılan yarışmaya katılım herkes tarafından yapılabiliyor. Yarışmanın detaylarını paylaşalım.

TikTok’un Gimme The Mic yarışına nasıl başvurulur?

TikTok’un Gimme The Mic yarışına katılmak için öncelikle bir sayfa üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor. Bu kişiye* tıklayarak ulaşabileceğiniz başvuru sayfasından yarışa kayıt olduktan sonra yapmanız gereken çok kolay: 7-16 Ağustos ortasında müzik eşliğinde en az 30 saniyelik bir video çekin ve tıklamak ” #GİMMETEMİKHashtag ile paylaşın.

*Bu işlem şu anda yalnızca TikTok USA tarafından paylaşılmaktadır. Başvuru sayfası bölgelere özel açılabilir bu nedenle TikTok Türkiye bir duyuru paylaşırsa biz de bu içeriği güncelleyerek sizleri bilgilendireceğiz.

Bu süreçten sonra yerel değerlendirmeler başlayacak. Başvuruların ardından ABD’de en çok bilinen 30 başvuru seçilecek ve bu kişiler ikili müsabakalarda yarı finalde karşı karşıya gelecek. TikTok’un resmi hesabından birçok yaratıcı konuğun yer aldığı ABD’de yarı final canlı yayın yapılacaktır. Canlı yayını izleyenler de oy kullanacak.

ABD’deki yarı final sürecinin ardından seçilen 10 yarışmacı, diğer bölgelerden kazananlarla karşılaşacakları ABD büyük finaline katılacak. Büyük final kazananı, 50.000 elmas verilecekve CANLI Global Final’e katılmaya hak kazanacaktır.

Buradan küresel süreç başlar.

TikTok tarafından ABD’ye benzer veya bire bir şekilde bölgelerden seçilen finalistler, LIVE Global Final’de canlı olarak karşı karşıya gelecek. CANLI Küresel Final, 22 – 23 Eylül’deolacak.

CANLI Küresel Final ödülleri:

TikTok, LIVE Global Final’in ardından kazananları ödüllendiriyor 500 bine kadar elmasdağıtacak ve bu kişileri TikTok’un resmi hesaplarında paylaşacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu