İş

Türk iş adamı Mert, Kanada Başbakanı Trudeau ile bir araya geldi

Kanada’nın en başarılı 50 şirketi arasında yer alan Van Horne Construction’un sahibi ve İdare Şurası Lideri Bingöllü Türk iş adamı Fesih Zeki Mert, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile bir ortaya geldi.

Van Horne Construction İdare Konseyi Lideri Fesih Zeki Mert, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile bir ortaya geldi. Kanada Başbakanı Turedau, Toronto ziyareti çerçevesinde Kanada’nın yarım asırlık köklü şirketlerinden olan Van Horne Construction’un sahibi ve idare heyeti lideri Fesih Zeki Mert’le bir araya gelerek Türkiye-Kanada ilişkileri üzerine bilgi alışverişinde bulundu. Sıcak ve samimi geçen görüşmede Mert, Türkiye’deki yatırımları başta olmak üzere Türkiye-Kanada ortasındaki ticari, ekonomik, toplumsal ve kültürel bağların kıymetine vurgu yaptı. Türkiye’deki üniversitelerde sık sık seminer ve konferanslar çerçevesinde öğrencilerle bir araya geldiğini Trudeau’ya aktaran Mert, Trudeau’yu gençlerle buluşması için Türkiye’ye davet etti.

Trudeau: “Hükümet olarak yanınızdayız”

Kanada’nın köklü şirketlerinden Van Horne Construction’un Kanada ve Türkiye’de başarılı işler yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Fesih Zeki Mert ve ekip arkadaşlarına teşekkür etti. Kanada şirketlerinin globalleşme çalışmalarını desteklediklerini aktaran Trudeau, Van Horne gibi şirketlerin sayısının artması temennisinde bulundu. Trudeau, Kanada’nın milletlerarası alanda faaliyet gösteren işletmelerinin Kanada ile öteki ülkeler ortasındaki ticari, iktisat ve sosyokültürel alanda ikili bağlantıların geliştirilmesinde öncü rol oynadıklarını belirtti. Bu nedenle milletlerarası alanda faaliyet gösteren işletmelerin Kanada için ne kadar kıymetli olduğuna vurgu yapan Trudeau, bu çeşit işletmelerin idarelerine ve çalışanlarına başka ayrı teşekkür ederek, bu çalışmaların artması ve geliştirilmesi için hükümet olarak yanlarında olduklarını söyledi.

Trudeau, Türkiye’deki gençlere selam gönderdi

Öte yandan, Türk iş adamı Fesih Zeki Mert, Türkiye’de sık sık seminer ve konferanslar çerçevesinde üniversiteli gençlerle bir ortaya geldiğini hatırlatarak, Trudeau’yu Türkiye’ye davet etti. Davetten son derece şad kalan Trudeau, genç girişimcilere selam gönderdi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu