Ekonomi

Tut ilçesinin içme suyu altyapısı yenilenecek

AK Parti 27.Tur Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın Tut ilçesinin içme suyu altyapısının yenileneceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Tut ilçesinin içme suyu altyapısı yenilenecek ve yetersiz kalan su depoları yıkılarak 25 yıllık su ihtiyacını karşılayacak yeni depolar yapılacak.

Ahmet Aydın konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Tut ilçemizin içme suyu altyapısı yenilenecek. Mevcut yetersiz su depoları yıkılarak daha kapsamlı ve kapasitesi artırılmış su depoları yapılacak. ilçemizin en az 25 yıl su ihtiyacını karşılamak için.Şebeke sınırları yeni projesine uygun olarak yenilenecek ve suya ulaşamayan mahallelere yeni şebeke hatları yapılacak.Böylece halkın su mağduriyeti giderilecek. ilçenin tamamı rahatlayacak.Daha temiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşacak.Tüm kayıp ve kaçakların önüne geçilecek.

Normal şartlarda 400 gün sürecek olan projeyi 4 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak ilçe halkımızın hizmetine sunacağız. Abidin Zirve Sitesine 1500 tonluk su deposu yapılacak. Depo ile ilgili tüm mekanik imalat ve elektronik otomasyon sistemi kurulacaktır. İlçe merkezi girişinde bulunan 100 tonluk su deposu tamir edilecek. 23 kilometrelik polietilen borular, içme suyu hattı üzerindeki sanat yapıları ve şebeke aboneleri ile temasa geçilecek.

Finansmanın tamamı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Lideri tarafından karşılanacak.” – ADIYAMAN

askale-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu