Haber

‘Üniversiteler Fuhuş Evidir’ Diyen Sofuoğlu’na ‘Bas Pezev.nk’ Yorumu Yapan Emekli Öğretmene Karar

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebubekir Sofuoğlu’nun üniversiteler için ‘fuhuş evleri’ ile ilgili sözlerine ‘pezevenkbaşısı olsa gerek’ şeklinde yanıt veren emekli öğretmen hakkında karar verildi.

2020 yılında Akit TV’de yayınlanan ‘Derin Kutu’ adlı programda üniversiteler için ‘fuhuş evleri gibi’ diyen Sofuoğlu, “Gelin size etrafı gezdireyim. Nerede yaşıyorsun?” ifadesini kullandı.

Emekli öğretmen FE ise Facebook hesabından Sofuoğlu’nun sözlerini yorumladı, ‘Pezev.nk şefi o olsa gerek’.

ankaragazetecisi.com’un haberine göre Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Ebubekir Sofuoğlu’nun şikayeti üzerine emekli öğretmen hakkında hakaretten dava açtı.

Emekli öğretmen, Sofuoğlu’na yönelik kullandığı sözlerin eleştiri niteliğinde olduğunu belirterek, “Müvekkilimin üniversitelerin fuhuş yuvası olduğu sözü, üniversitede okuduğum için beni gücendirdi. Müştekinin unvanı ve eğitim durumu göz önünde bulundurulduğunda bunları söylemek doğru değil” diye konuştu.

Sakarya 12. Asliye Ceza Mahkemesi, 21 Şubat’ta görülen duruşma sonunda sanıkların sözlerinin haksız bir fiile tepki olarak söylendiğini belirterek beraat kararı verdi.

haber-aybasti.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu