Teknoloji

YouTube’a bir yapay zeka aracı daha: Bu kez AI, sizin için radyo oluşturacak

Dikkatli bir Reddit kullanıcısı, bir YouTube aracının sizin için özel radyo istasyonları oluşturmak için yapay zekayı kullandığını ortaya çıkarttı. Şirket bu özellikten herhangi bir şekilde bahsetmemiş olsa da Reddit yazarı kater_pro, YouTube Music uygulamasına göz atarken bu özelliğe rastladığını söylüyor. Bu durum, özelliğin şimdilik yalnızca sınırlı sayıda kullanıcıyla test edildiği anlamına gelebilir.

kater_pro’nun paylaştığı ekran görüntülerinde gözüken bir “Experiment” (Deney) etiketi de bu ihtimali güçlendiriyor ve bu yüzden özelliğin daha geniş kullanıma ne zaman sunulacağı veya sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

kater_pro’nun bildirdiğine göre, bu özellik etkinleştirildiğinde kullanıcının ekranında “İstediğiniz şekilde müzik arayın” yazan küçük bir metin kutusu açılıyor. kater_pro, bu kutudan “queer hip hop ritimleri” istediklerini söylüyor ve yapay zeka, Janelle Monáe, Lil Nas X ve RuPaul’un şarkılarını içeren bir radyo listesi oluşturuyor.

Arayüzün alt kısmında, üzerinde bir dizi öneri bulunan ve kullanıcıyı herhangi bir şeyi aramaya yönlendiren küçük bir sohbet kutusu sayesinde, yapay zeka tarafından oluşturulan listelerinizi anında düzenlemeniz mümkün oluyor. Ayrıca kullanıcılar, yanıtlarını yazarak veya konuşarak belirtebiliyor.

Bu özellik, Spotify’ın mevcut “AI DJ”inin yanı sıra Spotify ve Apple Music için PlaylistAI adlı üçüncü taraf uygulamasına benziyor. Bu özellikler, ChatGPT’den düz metin önerileri almaktan ziyade müzik konusunda AI’den çok daha etkili bir şekilde yardım almayı sağlıyor ancak bunların Discover Weekly gibi daha standart öneri özelliklerinden daha iyi olup olmayacağını zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu