Haber

Emet’te 8 spor tesisi için çalışmalar tamamlanıyor

Kütahya’nın Emet ilçesinde belediye ve belediye. SporToto organizasyonu ortak projesi çerçevesinde 8. sporTesis için çalışmaların sona erdiği bildirildi.

İlçenin 7 mahallesinin merkezinde yer alan Kaynarca ve Kapaklıca Mahalleleri dışında 5 mahallede 8 spor sahası yapılıyor. Futbol, ​​basketbol ve voleybol sahalarının yapıldığı tesislerin bir kısmında yürüyüş yolu da bulunuyor.

Mahallelerinde gençlerin ve çocukların spor yapabilmesi için ilçenin çeşitli yerlerinde spor tesisleri ürettiklerini belirten Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, “Eskiden köylerimizde harman yerlerinde futbol oynanırdı. , ilçelerimizde makul bir kaç yerde ve okul bahçelerinde.Her yerde görmek mümkündür.Emet ilçemizde de çocuklarımız okul bahçelerinde, gençlerimiz ise daha çok okul bahçelerinde spor yapmaktadır. halı saha tesisleri Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğümüz tarafından ilçemize kazandırılan Gençlik Merkezi’nde de spor tesislerimiz var.Gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 8 ilçe alanımızı ve yeni şehir stadımızı hizmete açıyoruz. Bu kapsamda Esentepe Mahallemizde 1. Etap TOKİ Konutları arkasında futbol sahası, Esentepe Mahallemizde 4. Etap TOKİ Evleri arkasında basketbol ve voleybol sahaları ve Dere Mahallemizde Gedik Ardı 3. Sokakta futbol sahası yer almaktadır. Akpınar Mahallemizde Çavuşoğlu Camii yanında futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları ve yürüyüş yolu, Hamam Mahallemizde Kuloğlu Sokakta Leblebi Şekeri Konutları’nda basketbol ve voleybol sahası, Hisarlık Sokakta basketbol ve voleybol sahaları Cumhuriyet Mahallemizde tamamlanmak üzere.

“Stadımız ilçemize yakışacak”

Başkan Doğan, “Yeni şehir stadımız ilçemize çok yakışacak” dedi. Şehir stadımız da tribün imalatları devam etmektedir. Bu alan federasyonun kabul ettiği ölçülerdedir. Ayrıca şehir stadımız için 2 adet kapalı tribün imalatı devam etmektedir. Bölgemiz hizmete girdiğinde ilçe gruplarımız lig maçlarını burada oynayacak” dedi.

haber-serik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu